STEVAL-3603BC1
- 型號描述:
DCP3603 - 1 Isolated Output DC/DC, Step Down Evaluation Board
電源管理 IC 開發工具 Evaluation board based on DCP3603 - 36 V, 3 A synchronous buck converter in SOT23-6L
- 型號:
- STEVAL-3603BC1
- 品牌:
- STMicroelectronics
- 1
- Main Purpose
- DC/DC, Step Down
- Outputs and Type
- 1 Isolated Output
- Power - Output
- Voltage - Output
- 5V
- Current - Output
- 3A
- Voltage - Input
- 3.3V ~ 36V
- Regulator Topology
- Buck
- Frequency - Switching
- 1MHz