STB100NF04T4
型號描述:
N-Channel 40 V 120A (Tc) 300W (Tc) Surface Mount D2PAK
MOSFET N-Ch 40 Volt 120 Amp
型號:
STB100NF04T4
品牌:
STMicroelectronics
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
1000
起訂量:1 倍增量:1
FET Type
N-Channel
Technology
MOSFET (Metal Oxide)
Drain to Source Voltage (Vdss)
40 V
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C
120A (Tc)
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On)
10V
Rds On (Max) @ Id, Vgs
4.6mOhm @ 50A, 10V
Vgs(th) (Max) @ Id
4V @ 250µA
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs
150 nC @ 10 V
Vgs (Max)
±20V
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds
5100 pF @ 25 V
FET Feature
Power Dissipation (Max)
300W (Tc)
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C (TJ)