ST715M25R
型號描述:
Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 85mA SOT-23-5
IC REG LINEAR 2.5V 85MA SOT23-5
型號:
ST715M25R
品牌:
STMicroelectronics
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
起訂量:3000 倍增量:1
Output Configuration
Positive
Output Type
Fixed
Number of Regulators
1
Voltage - Input (Max)
24V
Voltage - Output (Min/Fixed)
2.5V
Voltage - Output (Max)
Voltage Dropout (Max)
1V @ 85mA
Current - Output
85mA
Current - Quiescent (Iq)
5.5 µA
Current - Supply (Max)
6.5 µA
PSRR
57dB ~ 38dB (100kHz ~ 1kHz)
Control Features
Protection Features
Over Current, Over Temperature
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C