SMBJ18A-TR
型號描述:
29.2V Clamp 21.5A Ipp Tvs Diode Surface Mount SMB
ESD 保護二極體 / TVS 二極體 600W 18V Unidirect
型號:
SMBJ18A-TR
品牌:
STMicroelectronics
原廠包裝量:
2500
起訂量:1 倍增量:1
Type
Zener
Unidirectional Channels
1
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
18V
Voltage - Breakdown (Min)
20V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
29.2V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
21.5A
Power - Peak Pulse
600W
Applications
General Purpose
Capacitance @ Frequency
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)