SMB6F130AY
型號描述:
209V Clamp 3A Ipp Tvs Diode Surface Mount SMBflat
ESD 保護二極體 / TVS 二極體 Automotive 600 W, 130 V TVS in SMB Flat
型號:
SMB6F130AY
品牌:
STMicroelectronics
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
5000
起訂量:1 倍增量:1
Type
Zener
Unidirectional Channels
1
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
130V
Voltage - Breakdown (Min)
144V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
209V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
3A
Power - Peak Pulse
600W
Power Line Protection
No
Applications
Capacitance @ Frequency
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C (TJ)