SM15T36A
型號描述:
64.3V Clamp 156A (8/20μs) Ipp Tvs Diode Surface Mount SMC
TVS DIODE 30.8VWM 64.3VC SMC
型號:
SM15T36A
品牌:
STMicroelectronics
原廠包裝量:
2500
起訂量:2500 倍增量:1
Packaging
Tape & Reel (TR)
Package / Case
DO-214AB, SMC
Mounting Type
Surface Mount
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Applications
General Purpose
Capacitance @ Frequency
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
156A (8/20µs)
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
30.8V
Supplier Device Package
SMC
Voltage - Breakdown (Min)
34.2V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
64.3V
Power - Peak Pulse
1500W (1.5kW)