SH32N65DM6AG
- 型號描述:
Mosfet Array 650V 32A (Tc) 208W (Tc) Surface Mount 9-ACEPACK SMIT
MOSFET 2N-CH 650V 32A 9ACEPACK
- 型號:
- SH32N65DM6AG
- 品牌:
- STMicroelectronics
數量:
- Packaging
- Tape & Reel (TR)
- Package / Case
- 9-PowerSMD
- Mounting Type
- Surface Mount
- Configuration
- 2 N-Channel (Half Bridge)
- Operating Temperature
- -55°C ~ 150°C (TJ)
- Technology
- MOSFET (Metal Oxide)
- Power - Max
- 208W (Tc)
- Drain to Source Voltage (Vdss)
- 650V
- Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C
- 32A (Tc)
- Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds
- 2211pF @ 100V
- Rds On (Max) @ Id, Vgs
- 97mOhm @ 23A, 10V
- Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs
- 47nC @ 10V
- FET Feature
- Vgs(th) (Max) @ Id
- 4.75V @ 250µA