BAS70KFILM
- 型號描述:
Diode 70 V 70mA Surface Mount SOD-523
DIODE SCHOTTKY 70V 70MA SOD523
- 型號:
- BAS70KFILM
- 品牌:
- STMicroelectronics
- Package / Case
- SC-79, SOD-523
- Speed
- Small Signal =< 200mA (Io), Any Speed
- Technology
- Schottky
- Capacitance @ Vr, F
- 2pF @ 0V, 1MHz
- Current - Average Rectified (Io)
- 70mA
- Supplier Device Package
- SOD-523
- Operating Temperature - Junction
- 150°C (Max)
- Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)
- 70 V
- Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
- 1 V @ 15 mA
- Current - Reverse Leakage @ Vr
- 10 µA @ 70 V