STPS1170AF
型號描述:
Diode 170 V 1A Surface Mount SMAflat
型號:
STPS1170AF
交期:
7-12工作天
原廠包裝量:
1
起訂量:5 倍增量:1
Packaging
Tape & Reel (TR)
Package / Case
DO-214AC, SMA Flat Leads
Mounting Type
Surface Mount
Speed
Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Technology
Schottky
Capacitance @ Vr, F
Current - Average Rectified (Io)
1A
Supplier Device Package
SMAflat
Operating Temperature - Junction
-65°C ~ 150°C
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)
170 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
890 mV @ 2 A
Current - Reverse Leakage @ Vr
1.5 µA @ 170 V