EFR32MG24B020F1536IM40-B
- 型號描述:
IC RF TxRx + MCU Bluetooth Bluetooth v5.3 2.4GHz 40-VFQFN Exposed Pad
- 型號:
- EFR32MG24B020F1536IM40-B
- 品牌:
- SILICON LABS
- 交期:
- 7-12工作天
數量:
- DigiKey Programmable
- Not Verified
- Type
- TxRx + MCU
- RF Family/Standard
- Bluetooth
- Protocol
- Bluetooth v5.3
- Modulation
- 2FSK, 2GFSK, DSSS, GMSK, MSK, O-QPSK
- Frequency
- 2.4GHz
- Data Rate (Max)
- 2Mbps
- Power - Output
- 19.5dBm
- Sensitivity
- -94.8dBm
- Memory Size
- 1536kB Flash, 256kB RAM
- Serial Interfaces
- ADC, GPIO, I2C, I2S, SPI, IrDA, UART
- GPIO
- 26
- Voltage - Supply
- 1.71V ~ 3.8V
- Current - Receiving
- 4.4mA ~ 5.1mA
- Current - Transmitting
- 5mA ~ 156.8mA
- Operating Temperature
- -40°C ~ 125°C (TA)