首頁 > SEI Stackpole代理商 > RMEF0603FT49R9
影像僅供參考,以產品規格為準
RMEF0603FT49R9
型號描述:
厚膜電阻器 - SMD RES Pb Free, 0603, 49.9 ohm, 1%, 0.1W
型號:
RMEF0603FT49R9
品牌:
SEI Stackpole
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
5000
起訂量:5000 倍增量:5000
Packaging
Tape & Reel (TR)
Power (Watts)
0.1W, 1/10W
Tolerance
±1%
Features
Automotive AEC-Q200
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Composition
Thick Film
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Ratings
7C1 RoHS w/out Exemption (100% Pb-Free), AEC-Q200
Number of Terminations
2
Supplier Device Package
Height - Seated (Max)
0.020" (0.50mm)
Failure Rate
Resistance
49.9 Ohms