CSRN2010FK40L0
型號描述:
40 mOhms ±1% 1W Chip Resistor 2010 (5025 Metric) Current Sense Thick Film
型號:
CSRN2010FK40L0
品牌:
SEI Stackpole Electronics
交期:
6-9工作天
原廠包裝量:
1000
起訂量:1000 倍增量:1
Resistance
40 mOhms
Tolerance
±1%
Power (Watts)
1W
Composition
Thick Film
Features
Current Sense
Temperature Coefficient
±250ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Package / Case
2010 (5025 Metric)
Supplier Device Package
Ratings
Size / Dimension
0.197" L x 0.097" W (5.00mm x 2.45mm)
Height - Seated (Max)
0.030" (0.75mm)