CSRF1206FT10L0
型號描述:
10 mOhms ±1% 1W Chip Resistor 1206 (3216 Metric) Automotive AEC-Q200, Current Sense, Moisture Resistant Metal Foil
型號:
CSRF1206FT10L0
品牌:
SEI Stackpole Electronics
交期:
6-9工作天
原廠包裝量:
2500
起訂量:2500 倍增量:1
Resistance
10 mOhms
Tolerance
±1%
Power (Watts)
1W
Composition
Metal Foil
Features
Automotive AEC-Q200, Current Sense, Moisture Resistant
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 170°C
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package
Ratings
Size / Dimension
0.122" L x 0.061" W (3.10mm x 1.55mm)
Height - Seated (Max)
0.033" (0.85mm)