首頁 > SEI Stackpole代理商 > CSRF0805FT10L0
影像僅供參考,以產品規格為準
CSRF0805FT10L0
型號描述:
電流傳感電阻器 - SMD 0.01Ohms 0805 0.5W 100ppm 1% Foil/Cer AEC-Q200
型號:
CSRF0805FT10L0
品牌:
SEI Stackpole
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
5000
起訂量:1 倍增量:1
Resistance
10 mOhms
Tolerance
±1%
Power (Watts)
0.5W, 1/2W
Composition
Metal Foil
Features
Automotive AEC-Q200, Current Sense, Moisture Resistant
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 170°C
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package
0805
Ratings
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)
0.033" (0.85mm)