CSRF0402FT10L0
型號描述:
10 mOhms ±1% 0.125W, 1/8W Chip Resistor 0402 (1005 Metric) Automotive AEC-Q200, Current Sense, Moisture Resistant Metal Foil
型號:
CSRF0402FT10L0
品牌:
SEI Stackpole Electronics
交期:
6-9工作天
原廠包裝量:
10000
起訂量:10000 倍增量:1
Resistance
10 mOhms
Tolerance
±1%
Power (Watts)
0.125W, 1/8W
Composition
Metal Foil
Features
Automotive AEC-Q200, Current Sense, Moisture Resistant
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 170°C
Package / Case
0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package
Ratings
Size / Dimension
0.039" L x 0.022" W (1.00mm x 0.55mm)
Height - Seated (Max)
0.022" (0.55mm)