CSR0805FK20L0
型號描述:
20 mOhms ±1% 0.25W, 1/4W Chip Resistor 0805 (2012 Metric) Current Sense Thick Film
型號:
CSR0805FK20L0
品牌:
SEI Stackpole Electronics
交期:
6-9工作天
原廠包裝量:
1000
起訂量:1000 倍增量:1
Resistance
20 mOhms
Tolerance
±1%
Power (Watts)
0.25W, 1/4W
Composition
Thick Film
Features
Current Sense
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)
0.026" (0.65mm)