首頁 > SCHURTER代理商 > 0001.2507.PT
影像僅供參考,以產品規格為準
0001.2507.PT
型號描述:
2 A 250 V 300 V Fuse Cartridge, Ceramic Through Hole 5mm x 20mm (Axial)
型號:
0001.2507.PT
品牌:
SCHURTER
交期:
7-10工作天
原廠包裝量:
起訂量:1 倍增量:1
Mounting Type
Through Hole
Fuse Type
Cartridge, Ceramic
Current Rating (Amps)
2 A
Voltage Rating - AC
250 V
Voltage Rating - DC
300 V
Response Time
Slow Blow
Package / Case
5mm x 20mm (Axial)
Breaking Capacity @ Rated Voltage
1.5kA
Melting I²t
9.2
Approval Agency
cURus
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Color
Size / Dimension
0.213" Dia x 0.886" L (5.40mm x 22.50mm)