ESQT-110-03-F-D-334
- 型號描述:
20 Position Elevated Socket Connector 0.079" (2.00mm) Through Hole Gold
- 型號:
- ESQT-110-03-F-D-334
- 品牌:
- SAMTEC
- 交期:
- 7-12工作天
數量:
- Packaging
- Bulk
- Features
- Connector Type
- Elevated Socket
- Voltage Rating
- Current Rating (Amps)
- 4.5A per Contact
- Mounting Type
- Through Hole
- Number of Positions
- 20
- Style
- Board to Board or Cable
- Operating Temperature
- -55°C ~ 125°C
- Contact Type
- Forked
- Fastening Type
- Push-Pull
- Number of Positions Loaded
- All
- Termination
- Solder
- Ingress Protection
- Material Flammability Rating
- UL94 V-0
- Mated Stacking Heights
- Insulation Color
- Black
- Pitch - Mating
- 0.079" (2.00mm)
- Contact Finish - Mating
- Gold
- Contact Finish Thickness - Mating
- 3.00µin (0.076µm)
- Contact Finish - Post
- Tin
- Contact Length - Post
- 0.124" (3.15mm)
- Insulation Height
- 0.334" (8.48mm)
- Row Spacing - Mating
- 0.079" (2.00mm)