首頁 > Rubycon代理商 > 450MXK820MEFCSN35X50
影像僅供參考,以產品規格為準
450MXK820MEFCSN35X50
型號描述:
鋁質電解電容器 - 嵌入式 HIGH CAPACITANCE DENSITY ELECTROLYTIC CAPACITOR
型號:
450MXK820MEFCSN35X50
品牌:
Rubycon
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
100
起訂量:1 倍增量:1
Capacitance
820 µF
Tolerance
±20%
Voltage - Rated
450 V
ESR (Equivalent Series Resistance)
Lifetime @ Temp.
3000 Hrs @ 105°C
Operating Temperature
-25°C ~ 105°C
Polarization
Polar
Ratings
Applications
General Purpose
Ripple Current @ Low Frequency
2.59 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency
3.626 A @ 10 kHz
Lead Spacing
0.394" (10.00mm)
Size / Dimension
1.378" Dia (35.00mm)
Height - Seated (Max)
2.047" (52.00mm)