首頁 > Rubycon代理商 > 35ZLQ1500MEFC12.5X25
影像僅供參考,以產品規格為準
35ZLQ1500MEFC12.5X25
型號描述:
1500 μF 35 V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 6000 Hrs @ 105°C
CAP ALUM 1500UF 20% 35V RADIAL
型號:
35ZLQ1500MEFC12.5X25
品牌:
Rubycon
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
1
起訂量:1 倍增量:1
Capacitance
1500 µF
Tolerance
±20%
Voltage - Rated
35 V
ESR (Equivalent Series Resistance)
Lifetime @ Temp.
6000 Hrs @ 105°C
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Polarization
Polar
Ratings
Applications
General Purpose
Ripple Current @ Low Frequency
1.884 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency
3.14 A @ 100 kHz
Impedance
13 mOhms
Lead Spacing
0.197" (5.00mm)
Size / Dimension
0.492" Dia (12.50mm)
Height - Seated (Max)
1.063" (27.00mm)