首頁 > Rubycon代理商 > 35ZLH1500MEFC16X20
影像僅供參考,以產品規格為準
35ZLH1500MEFC16X20
型號描述:
1500 μF 35 V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C
型號:
35ZLH1500MEFC16X20
品牌:
Rubycon
交期:
6-9工作天
原廠包裝量:
1
起訂量:112 倍增量:1
Packaging
Bulk
Tolerance
±20%
Package / Case
Radial, Can
Size / Dimension
0.630" Dia (16.00mm)
Polarization
Polar
Mounting Type
Through Hole
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Lead Spacing
0.295" (7.50mm)
Lifetime @ Temp.
10000 Hrs @ 105°C
Surface Mount Land Size
Height - Seated (Max)
0.866" (22.00mm)
Capacitance
1500 µF
Voltage - Rated
35 V
Impedance
15 mOhms
Ripple Current @ Low Frequency
1.95 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency
3.25 A @ 100 kHz