首頁 > Rubycon America代理商 > 35ZLH100MEFC6.3X11
影像僅供參考,以產品規格為準
35ZLH100MEFC6.3X11
型號描述:
100 μF 35 V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 6000 Hrs @ 105°C
型號:
35ZLH100MEFC6.3X11
品牌:
Rubycon America
交期:
7-12工作天
原廠包裝量:
2000
起訂量:2000 倍增量:1
Packaging
Bulk
Tolerance
±20%
Package / Case
Radial, Can
Size / Dimension
0.248" Dia (6.30mm)
Polarization
Polar
Mounting Type
Through Hole
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Applications
General Purpose
Lead Spacing
0.098" (2.50mm)
Ratings
ESR (Equivalent Series Resistance)
Lifetime @ Temp.
6000 Hrs @ 105°C
Surface Mount Land Size
Height - Seated (Max)
0.492" (12.50mm)
Capacitance
100 µF
Voltage - Rated
35 V
Impedance
94 mOhms
Ripple Current @ Low Frequency
270 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency
540 mA @ 100 kHz