首頁 > Rubycon代理商 > 35YXJ2200M16X25
影像僅供參考,以產品規格為準
35YXJ2200M16X25
型號描述:
2200 μF 35 V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C
型號:
35YXJ2200M16X25
交期:
7-12工作天
原廠包裝量:
5
起訂量:5 倍增量:1
Packaging
Bulk
Tolerance
±20%
Package / Case
Radial, Can
Size / Dimension
0.630" Dia (16.00mm)
Polarization
Polar
Mounting Type
Through Hole
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Lead Spacing
0.295" (7.50mm)
Lifetime @ Temp.
10000 Hrs @ 105°C
Surface Mount Land Size
Height - Seated (Max)
1.063" (27.00mm)
Capacitance
2200 µF
Voltage - Rated
35 V
Impedance
21 mOhms
Ripple Current @ Low Frequency
2.344 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency
2.93 A @ 100 kHz