首頁 > Rubycon代理商 > 35YXG33MEFCT15X11
影像僅供參考,以產品規格為準
35YXG33MEFCT15X11
型號描述:
33 μF 35 V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 3000 Hrs @ 105°C
CAP ALUM 33UF 20% 35V RADIAL TH
型號:
35YXG33MEFCT15X11
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
起訂量:2000 倍增量:1
Packaging
Tape & Box (TB)
Tolerance
±20%
Package / Case
Radial, Can
Size / Dimension
0.197" Dia (5.00mm)
Polarization
Polar
Mounting Type
Through Hole
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Lead Spacing
0.098" (2.50mm)
Lifetime @ Temp.
3000 Hrs @ 105°C
Surface Mount Land Size
Height - Seated (Max)
0.492" (12.50mm)
Capacitance
33 µF
Voltage - Rated
35 V
Impedance
580 mOhms
Ripple Current @ Low Frequency
105 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency
210 mA @ 100 kHz