首頁 > Rubycon代理商 > 35YXF2200MEFCGC16X31.5
影像僅供參考,以產品規格為準
35YXF2200MEFCGC16X31.5
型號描述:
2200 μF 35 V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C
CAP ALUM 2200UF 20% 35V RADIAL
型號:
35YXF2200MEFCGC16X31.5
品牌:
Rubycon
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
起訂量:250 倍增量:1
Capacitance
2200 µF
Tolerance
±20%
Voltage - Rated
35 V
ESR (Equivalent Series Resistance)
Lifetime @ Temp.
10000 Hrs @ 105°C
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Polarization
Polar
Ratings
Applications
General Purpose
Ripple Current @ Low Frequency
1.6 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency
2 A @ 100 kHz
Impedance
29 mOhms
Lead Spacing
0.295" (7.50mm)
Size / Dimension
0.630" Dia (16.00mm)
Height - Seated (Max)
1.319" (33.50mm)