25YXJ47M5X11
- 型號描述:
47 μF 25 V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C
- 型號:
- 25YXJ47M5X11
- 品牌:
- Rubycon
- 交期:
- 7-12工作天
- 原廠包裝量:
- 100
- 幣別 (NTD)稅前單價/PCS
- 點擊查看即時庫存
起訂量:100
倍增量:1
價格:
數量:
- Capacitance
- 47 µF
- Tolerance
- ±20%
- Voltage - Rated
- 25 V
- ESR (Equivalent Series Resistance)
- Lifetime @ Temp.
- 5000 Hrs @ 105°C
- Operating Temperature
- -40°C ~ 105°C
- Polarization
- Polar
- Ratings
- Applications
- General Purpose
- Ripple Current @ Low Frequency
- 137.5 mA @ 120 Hz
- Ripple Current @ High Frequency
- 250 mA @ 100 kHz
- Impedance
- 400 mOhms
- Lead Spacing
- 0.079" (2.00mm)
- Size / Dimension
- 0.197" Dia (5.00mm)
- Height - Seated (Max)
- 0.492" (12.50mm)