25YXJ47M5X11
型號描述:
47 μF 25 V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C
型號:
25YXJ47M5X11
品牌:
Rubycon Corporation
交期:
6-9工作天
原廠包裝量:
3000
起訂量:3000 倍增量:1
Capacitance
47 µF
Tolerance
±20%
Voltage - Rated
25 V
ESR (Equivalent Series Resistance)
Lifetime @ Temp.
5000 Hrs @ 105°C
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
General Purpose
Ripple Current @ Low Frequency
137.5 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency
250 mA @ 100 kHz
Impedance
400 mOhms
Lead Spacing
0.079" (2.00mm)
Size / Dimension
0.197" Dia (5.00mm)
Height - Seated (Max)
0.492" (12.50mm)