首頁 > Rubycon代理商 > 25USG33000MEFCSN30X45
影像僅供參考,以產品規格為準
25USG33000MEFCSN30X45
型號描述:
33000 μF 25 V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 85°C
CAP ALUM 33000UF 20% 25V SNAP TH
型號:
25USG33000MEFCSN30X45
品牌:
Rubycon
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
起訂量:1 倍增量:1
Packaging
Bulk
Tolerance
±20%
Package / Case
Radial, Can - Snap-In
Size / Dimension
1.181" Dia (30.00mm)
Polarization
Polar
Mounting Type
Through Hole
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Applications
General Purpose
Lead Spacing
0.394" (10.00mm)
Ratings
ESR (Equivalent Series Resistance)
Lifetime @ Temp.
3000 Hrs @ 85°C
Surface Mount Land Size
Height - Seated (Max)
1.850" (47.00mm)
Capacitance
33000 µF
Voltage - Rated
25 V
Ripple Current @ Low Frequency
6.75 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency
7.763 A @ 100 kHz