25THV100M8X10.5
- 型號描述:
100 μF 25 V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - SMD 300mOhm @ 100kHz 3000 Hrs @ 125°C
CAP ALUM 100UF 20% 25V SMD
- 型號:
- 25THV100M8X10.5
- 品牌:
- Rubycon
- Tolerance
- ±20%
- Package / Case
- Radial, Can - SMD
- Size / Dimension
- 0.315" Dia (8.00mm)
- Polarization
- Polar
- Operating Temperature
- -40°C ~ 125°C
- Applications
- Automotive
- Lead Spacing
- Ratings
- AEC-Q200
- ESR (Equivalent Series Resistance)
- 300mOhm @ 100kHz
- Lifetime @ Temp.
- 3000 Hrs @ 125°C
- Surface Mount Land Size
- 0.327" L x 0.327" W (8.30mm x 8.30mm)
- Height - Seated (Max)
- 0.413" (10.50mm)
- Capacitance
- 100 µF
- Voltage - Rated
- 25 V
- Ripple Current @ Low Frequency
- 150 mA @ 120 Hz
- Ripple Current @ High Frequency
- 300 mA @ 100 kHz