首頁 > Rubycon代理商 > 25PJV820M10X16.5
影像僅供參考,以產品規格為準
25PJV820M10X16.5
型號描述:
有機聚合鋁電容器 25VDC 820uF 20% AEC-Q200
型號:
25PJV820M10X16.5
品牌:
Rubycon
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
250
起訂量:1 倍增量:1
Type
Hybrid
Capacitance
820 µF
Tolerance
±20%
Voltage - Rated
25 V
ESR (Equivalent Series Resistance)
11mOhm
Lifetime @ Temp.
4000 Hrs @ 125°C
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Ratings
AEC-Q200
Applications
Automotive
Ripple Current @ Low Frequency
200 mA @ 100 Hz
Ripple Current @ High Frequency
4 A @ 100 kHz
Lead Spacing
Size / Dimension
0.394" Dia (10.00mm)
Height - Seated (Max)
0.661" (16.80mm)
Surface Mount Land Size
0.406" L x 0.406" W (10.30mm x 10.30mm)