首頁 > Rubycon代理商 > 25MU475MC24532
影像僅供參考,以產品規格為準
25MU475MC24532
型號描述:
4.7 μF Film Capacitor 25V Acrylic, Metallized 1812 (4532 Metric)
CAP FILM 4.7UF 20% 25VDC 1812
型號:
25MU475MC24532
品牌:
Rubycon
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
起訂量:1000 倍增量:1
Packaging
Tape & Reel (TR)
Tolerance
±20%
Features
Package / Case
1812 (4532 Metric)
Mounting Type
Surface Mount
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Applications
DC Link, DC Filtering
Lead Spacing
Termination
Solder Pads
Ratings
Dielectric Material
Acrylic, Metallized
Voltage Rating - AC
Voltage Rating - DC
25V
Height - Seated (Max)
0.079" (2.00mm)
Capacitance
4.7 µF
Size / Dimension
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)