首頁 > Rubycon代理商 > 25AX220MEFC8X9
影像僅供參考,以產品規格為準
25AX220MEFC8X9
型號描述:
220 μF 25 V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C
CAP ALUM 220UF 20% 25V RADIAL TH
型號:
25AX220MEFC8X9
品牌:
Rubycon
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
起訂量:1 倍增量:1
Packaging
Bulk
Tolerance
±20%
Package / Case
Radial, Can
Size / Dimension
0.315" Dia (8.00mm)
Polarization
Polar
Mounting Type
Through Hole
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Applications
General Purpose
Lead Spacing
0.138" (3.50mm)
Ratings
ESR (Equivalent Series Resistance)
Lifetime @ Temp.
2000 Hrs @ 105°C
Surface Mount Land Size
Height - Seated (Max)
0.394" (10.00mm)
Capacitance
220 µF
Voltage - Rated
25 V
Impedance
49 mOhms
Ripple Current @ Low Frequency
489.6 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency
1.36 A @ 100 kHz