250VXG330MEFCSN25X25
- 型號描述:
330 μF 250 V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - Snap-In 5000 Hrs @ 105°C
CAP ALUM 330UF 20% 250V SNAP TH
- 型號:
- 250VXG330MEFCSN25X25
- 品牌:
- Rubycon
- 交期:
- 5-8工作天
- 原廠包裝量:
- Packaging
- Bulk
- Tolerance
- ±20%
- Package / Case
- Radial, Can - Snap-In
- Size / Dimension
- 0.984" Dia (25.00mm)
- Polarization
- Polar
- Mounting Type
- Through Hole
- Operating Temperature
- -25°C ~ 105°C
- Applications
- General Purpose
- Lead Spacing
- 0.394" (10.00mm)
- Ratings
- ESR (Equivalent Series Resistance)
- Lifetime @ Temp.
- 5000 Hrs @ 105°C
- Surface Mount Land Size
- Height - Seated (Max)
- 1.063" (27.00mm)
- Capacitance
- 330 µF
- Voltage - Rated
- 250 V
- Ripple Current @ Low Frequency
- 1.39 A @ 120 Hz
- Ripple Current @ High Frequency
- 2.085 A @ 10 kHz