250LEX2.2MEFC6.3X11
- 型號描述:
2.2 μF 250 V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 4000 Hrs @ 125°C
CAP ALUM 2.2UF 20% 250V RADIAL
- 型號:
- 250LEX2.2MEFC6.3X11
- 品牌:
- Rubycon
數量:
- Packaging
- Bulk
- Tolerance
- ±20%
- Package / Case
- Radial, Can
- Size / Dimension
- 0.248" Dia (6.30mm)
- Polarization
- Polar
- Mounting Type
- Through Hole
- Operating Temperature
- -40°C ~ 125°C
- Applications
- General Purpose
- Lead Spacing
- 0.098" (2.50mm)
- Ratings
- ESR (Equivalent Series Resistance)
- Lifetime @ Temp.
- 4000 Hrs @ 125°C
- Surface Mount Land Size
- Height - Seated (Max)
- 0.512" (13.00mm)
- Capacitance
- 2.2 µF
- Voltage - Rated
- 250 V
- Ripple Current @ Low Frequency
- 36 mA @ 120 Hz