首頁 > Rubycon代理商 > 250BXC22MEFC10X16
影像僅供參考,以產品規格為準
250BXC22MEFC10X16
型號描述:
22 μF 250 V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C
型號:
250BXC22MEFC10X16
品牌:
Rubycon
交期:
6-9工作天
原廠包裝量:
1000
起訂量:1000 倍增量:1
Capacitance
22 µF
Tolerance
±20%
Voltage - Rated
250 V
ESR (Equivalent Series Resistance)
Lifetime @ Temp.
10000 Hrs @ 105°C
Operating Temperature
-25°C ~ 105°C
Polarization
Polar
Ratings
Applications
General Purpose
Ripple Current @ Low Frequency
188 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency
470 mA @ 100 kHz
Lead Spacing
0.197" (5.00mm)
Size / Dimension
0.394" Dia (10.00mm)
Height - Seated (Max)
0.709" (18.00mm)