200WA47MEFCGC16X16
- 型號描述:
47 μF 200 V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C
CAP ALUM 47UF 20% 200V RADIAL TH
- 型號:
- 200WA47MEFCGC16X16
- 品牌:
- Rubycon
- 交期:
- 5-8工作天
- 原廠包裝量:
- Packaging
- Tape & Box (TB)
- Tolerance
- ±20%
- Package / Case
- Radial, Can
- Size / Dimension
- 0.630" Dia (16.00mm)
- Polarization
- Polar
- Mounting Type
- Through Hole
- Operating Temperature
- -40°C ~ 85°C
- Applications
- General Purpose
- Lead Spacing
- 0.295" (7.50mm)
- Ratings
- ESR (Equivalent Series Resistance)
- Lifetime @ Temp.
- 2000 Hrs @ 85°C
- Surface Mount Land Size
- Height - Seated (Max)
- 0.689" (17.50mm)
- Capacitance
- 47 µF
- Voltage - Rated
- 200 V
- Ripple Current @ Low Frequency
- 313 mA @ 120 Hz
- Ripple Current @ High Frequency
- 469.5 mA @ 10 kHz