200USG2200MEFCSN35X40
- 型號描述:
2200 μF 200 V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 85°C
CAP ALUM 2200UF 20% 200V SNAP TH
- 型號:
- 200USG2200MEFCSN35X40
- 品牌:
- Rubycon
數量:
- Packaging
- Bulk
- Tolerance
- ±20%
- Package / Case
- Radial, Can - Snap-In
- Size / Dimension
- 1.378" Dia (35.00mm)
- Polarization
- Polar
- Mounting Type
- Through Hole
- Operating Temperature
- -40°C ~ 85°C
- Applications
- General Purpose
- Lead Spacing
- 0.394" (10.00mm)
- Ratings
- ESR (Equivalent Series Resistance)
- Lifetime @ Temp.
- 3000 Hrs @ 85°C
- Surface Mount Land Size
- Height - Seated (Max)
- 1.654" (42.00mm)
- Capacitance
- 2200 µF
- Voltage - Rated
- 200 V
- Ripple Current @ Low Frequency
- 4.92 A @ 120 Hz
- Ripple Current @ High Frequency
- 7.38 A @ 10 kHz