首頁 > Rubycon代理商 > 200BXW270MEFR18X25
影像僅供參考,以產品規格為準
200BXW270MEFR18X25
型號描述:
鋁質電解電容器 - 徑向插件式 LONG LIFE ELECTROLYTIC CAPACITORS
型號:
200BXW270MEFR18X25
品牌:
Rubycon
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
1000
起訂量:1 倍增量:1
Packaging
Bulk
Tolerance
±20%
Package / Case
Radial, Can
Size / Dimension
0.709" Dia (18.00mm)
Polarization
Polar
Mounting Type
Through Hole
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Applications
General Purpose
Lead Spacing
0.295" (7.50mm)
Ratings
ESR (Equivalent Series Resistance)
Lifetime @ Temp.
12000 Hrs @ 105°C
Surface Mount Land Size
Height - Seated (Max)
1.063" (27.00mm)
Capacitance
270 µF
Voltage - Rated
200 V
Ripple Current @ Low Frequency
1.1 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency
2.2 A @ 100 kHz