首頁 > Rohm Semiconductor代理商 > VS5V0BL1QST18R
影像僅供參考,以產品規格為準
VS5V0BL1QST18R
型號描述:
17V Clamp 1.8A (8/20μs) Ipp Tvs Diode Surface Mount SMD1006
TVS DIODE 5VWM 17VC SMD1006
型號:
VS5V0BL1QST18R
品牌:
Rohm Semiconductor
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
起訂量:18000 倍增量:1
Type
Zener
Bidirectional Channels
1
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
5V (Max)
Voltage - Breakdown (Min)
7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
17V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
1.8A (8/20µs)
Power - Peak Pulse
30.6W
Power Line Protection
No
Applications
General Purpose
Capacitance @ Frequency
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TA)