SML-D12W8WT86C
- 型號描述:
Yellow 588nm LED Indication - Discrete 2V 0603 (1608 Metric)
LED YELLOW 1608 SMD
- 型號:
- SML-D12W8WT86C
- 品牌:
- Rohm Semiconductor
數量:
- Color
- Yellow
- Configuration
- Standard
- Lens Color
- White
- Lens Transparency
- Millicandela Rating
- 7.1mcd
- Lens Style
- Rectangle with Flat Top
- Lens Size
- 1.20mm x 0.80mm
- Voltage - Forward (Vf) (Typ)
- 2V
- Current - Test
- 2mA
- Viewing Angle
- Mounting Type
- Surface Mount
- Wavelength - Dominant
- 588nm
- Wavelength - Peak
- Features
- Grade
- Automotive
- Qualification
- AEC-Q102
- Package / Case
- 0603 (1608 Metric)
- Supplier Device Package
- Size / Dimension
- 1.60mm L x 0.80mm W
- Height (Max)
- 0.65mm