SML-D12P8WT86
- 型號描述:
Green 560nm LED Indication - Discrete 2.2V 0603 (1608 Metric)
LED GREEN DIFFUSED 1608 SMD
- 型號:
- SML-D12P8WT86
數量:
- Packaging
- Tape & Reel (TR)
- Color
- Green
- Size / Dimension
- 1.60mm L x 0.80mm W
- Millicandela Rating
- 6.3mcd
- Voltage - Forward (Vf) (Typ)
- 2.2V
- Current - Test
- 20mA
- Viewing Angle
- Height (Max)
- 0.65mm
- Wavelength - Peak
- Wavelength - Dominant
- 560nm
- Supplier Device Package
- Lens Transparency
- Diffused
- Lens Size
- 1.20mm x 0.80mm