SML-D12D1WT86
型號描述:
Orange 605nm LED Indication - Discrete 2.2V 0603 (1608 Metric)
LED ORANGE DIFFUSED 1608 SMD
型號:
SML-D12D1WT86
品牌:
Rohm Semiconductor
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
起訂量:1 倍增量:1
Packaging
Tape & Reel (TR)
Features
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Color
Orange
Size / Dimension
1.60mm L x 0.80mm W
Mounting Type
Surface Mount
Millicandela Rating
100mcd
Configuration
Standard
Voltage - Forward (Vf) (Typ)
2.2V
Lens Color
White
Current - Test
20mA
Viewing Angle
Height (Max)
0.65mm
Wavelength - Peak
Wavelength - Dominant
605nm
Supplier Device Package
Lens Transparency
Diffused
Lens Style
Rectangle with Flat Top
Lens Size
1.20mm x 0.80mm