RFNL15TJ6SGC9
型號描述:
Diode 600 V 15A Through Hole TO-220ACFP
DIODE STD 600V 15A TO220ACFP
型號:
RFNL15TJ6SGC9
品牌:
Rohm Semiconductor
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
起訂量:1 倍增量:1
Technology
Standard
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)
600 V
Current - Average Rectified (Io)
15A
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
1.3 V @ 15 A
Speed
Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr)
160 ns
Current - Reverse Leakage @ Vr
10 µA @ 600 V
Capacitance @ Vr, F
Mounting Type
Through Hole
Package / Case
TO-220-2 Full Pack
Supplier Device Package
TO-220ACFP
Operating Temperature - Junction
150°C