RBR2MM60ATR
型號描述:
Diode 60 V 2A Surface Mount PMDU
DIODE SCHOTTKY 60V 2A PMDU
型號:
RBR2MM60ATR
品牌:
Rohm Semiconductor
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
3000
起訂量:3000 倍增量:1
Packaging
Tape & Reel (TR)
Package / Case
SOD-123F
Mounting Type
Surface Mount
Speed
Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Technology
Schottky
Capacitance @ Vr, F
Current - Average Rectified (Io)
2A
Supplier Device Package
PMDU
Operating Temperature - Junction
150°C (Max)
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)
60 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
650 mV @ 2 A
Current - Reverse Leakage @ Vr
75 µA @ 60 V