首頁 > Rohm Semiconductor代理商 > RBQ30TB45BNZC9
影像僅供參考,以產品規格為準
RBQ30TB45BNZC9
型號描述:
Diode 45 V 30A Through Hole TO-220FN-2
DIODE SCHOTTKY 45V 30A TO220FN2
型號:
RBQ30TB45BNZC9
原廠包裝量:
起訂量:1 倍增量:1
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)
45 V
Current - Average Rectified (Io)
30A
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
590 mV @ 30 A
Speed
Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Current - Reverse Leakage @ Vr
350 µA @ 45 V
Capacitance @ Vr, F
Mounting Type
Through Hole
Package / Case
TO-220-2 Full Pack
Supplier Device Package
TO-220FN-2
Operating Temperature - Junction
150°C