RBQ30T65ANZC9
型號描述:
Diode Array 1 Pair Common Cathode 65 V 15A Through Hole TO-220-3 Full Pack
DIODE ARR SCHOTT 65V 15A TO220FN
型號:
RBQ30T65ANZC9
品牌:
Rohm Semiconductor
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
起訂量:1 倍增量:1
Diode Configuration
1 Pair Common Cathode
Technology
Schottky
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)
65 V
Current - Average Rectified (Io) (per Diode)
15A
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
690 mV @ 15 A
Speed
Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Current - Reverse Leakage @ Vr
200 µA @ 65 V
Operating Temperature - Junction
150°C