RBQ20BGE45ATL
型號描述:
Diode Array 1 Pair Common Cathode 45 V 20A Surface Mount TO-252-3, DPAK (2 Leads + Tab), SC-63
DIODE ARR SCHOTT 45V 20A TO252GE
型號:
RBQ20BGE45ATL
品牌:
Rohm Semiconductor
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
起訂量:2500 倍增量:1
Diode Configuration
1 Pair Common Cathode
Technology
Schottky
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)
45 V
Current - Average Rectified (Io) (per Diode)
20A
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
590 mV @ 10 A
Speed
Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Current - Reverse Leakage @ Vr
200 µA @ 45 V
Operating Temperature - Junction
150°C