RB228T100NZC9
型號描述:
Diode Array 1 Pair Common Cathode 100 V 30A Through Hole TO-220-3 Full Pack
DIODE ARR SCHOT 100V 30A TO220FN
型號:
RB228T100NZC9
品牌:
Rohm Semiconductor
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
起訂量:1 倍增量:1
Diode Configuration
1 Pair Common Cathode
Technology
Schottky
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)
100 V
Current - Average Rectified (Io) (per Diode)
30A
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
870 mV @ 5 A
Speed
Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Current - Reverse Leakage @ Vr
5 µA @ 100 V
Operating Temperature - Junction
150°C