PSR100KTQFF0L50
- 型號描述:
0.5 mOhms ±1% 8W Chip Resistor Nonstandard Automotive AEC-Q200, Current Sense Metal Element
RES 0.0005 OHM 1% 8W 2512
- 型號:
- PSR100KTQFF0L50
- 品牌:
- Rohm Semiconductor
- 點擊查看即時庫存
起訂量:5000
倍增量:1
價格:
數量:
- Resistance
- 0.5 mOhms
- Tolerance
- ±1%
- Power (Watts)
- 8W
- Composition
- Metal Element
- Features
- Automotive AEC-Q200, Current Sense
- Temperature Coefficient
- 0/ +100ppm/°C
- Operating Temperature
- -65°C ~ 175°C
- Package / Case
- Nonstandard
- Supplier Device Package
- 2512
- Ratings
- Size / Dimension
- 0.250" L x 0.120" W (6.35mm x 3.05mm)
- Height - Seated (Max)
- 0.051" (1.30mm)