MCR01MZPJ101
型號描述:
100 Ohms ±5% 0.063W, 1/16W Chip Resistor 0402 (1005 Metric) Automotive AEC-Q200 Thick Film
RES SMD 100 OHM 5% 1/16W 0402
型號:
MCR01MZPJ101
品牌:
Rohm Semiconductor
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
起訂量:10000 倍增量:1
Resistance
100 Ohms
Tolerance
±5%
Power (Watts)
0.063W, 1/16W
Composition
Thick Film
Features
Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Package / Case
0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package
0402
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max)
0.016" (0.40mm)